רישום דומיינים

רישום דומיינים הוא התהליך בו לאחר חיפוש דומיין בחרתם את שם הדומיין הרצוי לכם מבחינת זמינות והתאמה ורכשתם אותו בקנייה מקוונת.

ישנם מספר חברות בארץ המתמחות בנושא רישום דומיינים. נזכיר את המוכרות שבהם:

 1. Domain.co.il - בין הגדולות והמוכרות בתחום רישום דומיינים ומכירת שטחי אכסון.
 2. Internic.co.il - מקבוצת אינטרספייס - בין החברות הגדולות והותיקות בישראל לרישום דומיינים ושירותי אכסון אתרים.
 3. Live DNS - חברה ותיקה ואמינה לקניית דומיינים.
 4. HTTP - חברה מוכרת פחות (אולם לא פחות איכותית לטעמנו) המציעה חבילות אטרקטיביות לרכישה הכוללות רישום דומיינים במחירים סבירים. בנוסף ניתן לקבל דומיין ישראלי או בינלאומי בעלות מופחתת עם רכישת חבילה.

לקוחות רבים מעוניינים ברכישת דומיין co.il בשל העובדה שהוא מוכר יותר לציבור הישראלי אולם לדומיין ה-com ישנו יתרון אחר והוא שם דומיין בעברית.

ניתן כיום לרכוש בארץ או בחו"ל דומיין .com או .net בעברית.

יש לכך יתרונות רבים כגון -

 • זכירות שם הדומיין - שם הדומיין יכול להיות שם העסק שלך בעברית או שם המוצר \ השרות אותו אתה מוכר \ מספק בהתאמה. במידה והמקרה השני הוא הנכון אזי זכית ביתרון וסף והוא יתרון בקידום המוצר או השירות במנועי החיפוש ובראשם גוגל אשר נותן לשם הדומיין דגש מיוחד.
 • בין אם אתה אדם פרטי, בעל חברה או עמותה תמצא כי תוכל לבחור שם יעיל יותר ובעל משמעות לקהל היעד. זכור כי בישראל ישנם רבים המתקשים באיות באנגלית ועל כן שם דומיין בעברית יהיה קליט יותר וקל יותר להקלדה מצידם.
 • פוטנציאל בחירת שם דומיין מעניין - בעוד שבאנגלית שמות הדומיינים הטובים כבר נתפסו לפני מספר שנים בעברים המודעות אינה רחבה מספיק ותוכל למצוא שמות מעניינים ואיכותיים כאחד פנויים לכל דורש.
 • רישום דומיינים בעברית מתאפשר לכם כחלק מהשרותים המוצעים ע"י חברות רישום הדומיינים בארץ אולם אנו לא ממליצים על רישום דומיין בארץ מסיבה ברורה אחת היא תג המחיר.

  חברות רישום דומיינים בארץ יציעו לכם "תג מחיר תחרותי" וימכרו לכם דומיין בעברית במחיר הגבוה פי 2 ויותר מהמחיר הראלי לקנייה בחו"ל.

  האם לקנייה בחו"ל ישנם חסרונות?

  לא ממש. החברות המבצעות רישום דומיינים בחו"ל הם חברות גדולות ומוכרות ברובן ומאפשרות סליקה מאובטחת של כרטיסי אשראי והצפנה ברמה הגבוהה ביותר של פרטי האשראי העוברים בטווח. מעבר לכך ביטוח האשראי שלכם חל על רכישות בחו"ל בדיוק כפי שהוא חל על רכישה בארץ.

  קניית אכסון בחו"ל לאחר רישום דומיין

  גם האכסון בחו"ל זול ממש - עד פי 3 זול יותר מאשר אכסון בארץ אולם כאן תעדיפו אולי להשקיע בכל זאת את תוספת התשלום לטובת תמיכה נאותה בעברית (במידה וישנה בעיה של נגישות לאתר שלכם לדוגמא) ולאור העובדה כי אתרים המאוכסנים בארץ מופיעים גבוה יותר בתוצאות החיפוש באינטרנט.

  במידה ותבחרו לרכוש דומיינים בעברית בחו"ל תוכלו לעשות במגוון אתרים באינטרנט כדוגמת אתר Godaddy

  אתר זה מציע לבדיקתנו קנייה מאובטחת במחירים תחרותיים לחו"ל. הזולים עד פי 3 מהמחירים עבור רישום דומיינים בארץ. במידה ותעדיפו רכישת דומיינים co.il תוכלו להכנס לכל אחד מהאתרים של חברות רישום דומיינים בישראל שהזכרו לעיל.