רישום דומיין

החלטתם לבנות אתר חדש? רישום דומיין אצל רשם דומיינים בארץ או בחו"ל יאפשר לכם להתחיל את התהליך.

רשם הדומיינים היא בעצם חברה אשר קיבלה אישור מאיגוד האינטרנט למתן שמות אינטרנט (במקרה של דומיין מהתחום העליון .com או .net , אחר - שאינו משויך למדינה ספציפית) לסחור בשמות דומיין. במקרה של מדינה ספציפית - במקרה שלנו ישראל ישנם חברות אשר קיבלו אישור לסחור ב-TLD (דומיין מהתחום העליון) ובאופן ספציפי ב ccTLD שהוא:Country Code Top Level Domain כלומר - קוד דומיין המאושר למכירה רק לדומיינים במדינה הספציפית ומזוהה גאוגרפית עמה.

לאחר רישום דומיין יש לדאוג לאכסון והעלאת קבצים אשר ייצגו את דפי האתר. רק אז ולאחר פרק זמן נוסף של 24-72 שעות בדרך כלל יראה האתר החדש באינטרנט כאשר נקיש את שמו בשורת הכתובת של הדפדפן.

שם הדומיין שלעצמו מיוחס לכתובת מספרית קבועה של שרת באינטרנט עליו יאוכסנו קבצי האתר ולעיתים בסיס הנתונים, מנוע האפליקציה שבאתר ועוד. היות והכתובות באינטרנט המוקצות לשרתי אכסון אלו הם כתובות מספריות המקשות עלינו לזכור את האתר (שוו לעצמכם שהיינו צריכים לזכור אלפי כתובות מספריות) בעת אכסון האתר משויכת כתובת אכסון מספרית לשם הדומיין וכך זה ישאר כל עוד החלטנו לאכסן את האתר במקום מסוים (ניתן לשנות את מקום האכסון בכל עת).

היכן נבצע רישום דומיין

בארץ ישנם מספר חברות גדולות ומוכרות שעוסקות בתחום רישום דומיין באינטרנט. חברות אלו גובות סכום קבוע לרישום דומיין ccTLD הוא דומיין בעל סיומת co.il בד"כ.

רישום דומיין בינלאומי? משתלם רק בחו"ל

חברות אלו מאפשרות לכם גם לרכוש דומיין בינלאומי אשר אינו מזוהה עם מדינה ספציפית אולם היות ואין פיקוח כל שהוא על המחיר - גובות מחיר הגבוה בהרבה מהמחיר בו ניתן לרשום את הדומיין בחו"ל.
כאמור כל דומיין בינלאומי גם אם הכתובת עצמה היא בעברית - ניתן לרשום בחו"ל בעלויות משתלמות בהרבה ולפיכך - לחסוך כסף רב. בעוד שדומיין בינלאומי בעברית עולה בארץ בסביבות ה-140 ש"ח בחו"ל תוכלו לרכוש אותו בתג מחיר של 40 שקלים בערך.
באתר גו-דדי המוכר מאוד בארה"ב, עדיין נהנים ממחירים נמוכים במיוחד. המחירים צפויים לעלות אולם בזמן כתיבת שורות אלו דומיין .COM עולה פחות מ-7$.
דומיין .COM בפחות מ-7$

במידה ו-קניית דומיין בעברית הוא מה שחיפשתם תוכלו למצוא רשם דומיינים בחו"ל המאפשר רישום דומיין בשפות שונות ובניהם עברית כאן-
Internationalized Domain Name
המחיר הוא מחיר תחרותי בחו"ל ומשתלם לבדיקתנו.