קניית דומיין co.il

קניית דומיין co.il הינה הקנייה הפופולרית בארץ ישנם סיבות טובות מדוע. שתי הסיבות העיקריות הן:

א. דומיין co.il הוא דומיין אשר קל לזכור. רוב שמות הדומיין של אתרים ישראליים מסתיימים בסיומת co.il .

ב. דומיין co.il מופיע גבוה יותר במנועי חיפוש co.il ובינהם Google.co.il בו נעשה שימוש נרחב למציאת שירות או מוצר לרכישה וזאת משום שישנו שיוך גאוגרפי אוטומטי לישראל.

עם זאת, לדומיין co.il ישנם גם מגרעות.

א. לא ניתן כיום לרכוש דומיין בסיומת הספציפית אשר יופיע בעברית ומכאן שלא ניתן לנצל את אפשרות קידום המוצר או השרות אשר מציע האתר דרך שמו כפי שניתן באנגלית. הדבר הקרוב ביותר שתוכלו לעשות הוא להשתמש בתעתיק באנגלית (לדוגמא: Lametayel.co.il)

ב. הדומיין הישראלי בסיומת co.il יקר בצורה משמעותית מהמקור - הדומיין הבינלאומי .com
המשמעות היא כי תצטרכו לשלם סכום שנתי הגבוה פי שלוש מהסכום בו תוכלו לקנות דומיין .com

לאחרונה מתברר כי יתרון השיוך הגאוגרפי הולך ונעלם עם השימוש בכלי גוגל לבוני אתרים אליהם ניתן להרשם חינם. בין הכלים ישנה אפשרות שיוך אוטומטית של דומיין למדינה מסוימת כל שעליכם לעשות הוא להרשם ולבחור!

חברות רישום דומיינים בארץ מזהות את הפוטנציאל בשיווק דומיינים בינלאומיים ומוכרות אותם במחיר הגבוה במידה רבה מהמחיר המקובל בחו"ל. אנו מציעים לכם לבדוק. בפעם האחרונה שבדקנו חברות ישראליות הציעו שם דומיין בינלאומי בעברית במחיר של 140 ש"ח.
ושם דומיין בינלאומי באנגלית במחיר אשר עולה על 100 ש"ח.

אין סיבה לשלם יותר על דומיין אלה אם אתם מעדיפים לרכוש דומיין בסיומת co.il. אז המחיר המקובל עומד על 100 ש"ח לערך ובקניית חבילת אכסון אף מעט פחות.

במידה ואתם מבקשים לקנות דומיין בינלאומי בעברית עדיף שתעשו זאת באתר אשר אינו שייך לחברה ישראלית (חו"ל) כך שתוכלו לנצל את המחירים התחרותיים - בסביבות ה-10$. (גם לדומיין בעברית!)
רצוי ומומלץ:
רכישת דומיין בחו"ל - Internationalized Domain Name

ומה לגבי קניית דומיין.com רגיל (באנגלית)? האם גם זו אופציה מבחינתכם?

קניית דומיין com היא קניית דומיין TLD או TOP LEVEL DOMAIN מתבררת לאחרונה כקנייה המשתלמת בישראל. בניגוד לדומיין ה- CO.IL אותו ניתן לקנות רק בארץ במחיר גבוה יחסית, דומיין .COM ניתן לקנות גם בחו"ל ולהנות ממחירים תחרותיים.

ישנם אתרים COM רבים המוכרים ופופולריים בקרב הציבור הישראלי כדוגמת Lametayel.com.

בעבר הייתה בעיה של אי שיוך אוטומטי של הדומיין למיקום הגאוגרפי בו הוא נמצא (ישראל) מעצם הכרתו כדומיין בינלאומי. היות וגוגל - כמנוע החיפוש השולט בשוק ומוביל באחוז התנועה לאתרים הוציא כלי חינם (מצריך הרשמה באתר) לשיוך כל דומיין לאזור גאוגרפי הוא ה- Google Webmaster Tools, הבעיה נפתרה.

קניית דומיין com מאפשרת לראשונה קניית דומיין בעברית. הדבר מאפשר יתרון בקידום כלפי ביטוי מסוים וממוקד במנועי חיפוש.

לרכישת דומיין בינלאומי בחו"ל בעברית או אנגלית ייתכן וכדאי לבדוק גם את המבצע הבא:
.Com בפחות מ-7$