קניית דומיין ישראלי

קניית דומיין ישראלי או דומיין co.il מתאפשרת בארצנו מזה שנים.

היתרונות בקניית דומיין ישראלי הינם זכירות שם הדומיין (סיומת נפוצה), וכן שיוך אוטומטי לאזור הגאוגרפי של ישראל כך שבחיפוש באינטרנט מנוע חיפוש מכוון תוצאות בישראל (בסיומת co.il בעצמו..) יופיעו תוצאות co.il במקום גבוה יותר.

עם זאת לאחרונה נמצא כי קניית דומיין ישראלי לאו דווקא מספקת יתרון. גוגל - מנוע החיפוש המוביל מספק כלי חינם (יש צורך ברישום) בשם Google Webmaster Tools. בין שאר האופציות המעולות שמציע הכלי לבקרה אחר תנועה באתר ולהתראה על בעיות בפוטנציה מציע הכלי אפשרות שיוך של שם הדומיין לאיזור גאוגרפי.
אתם מבינים מה זה אומר? המשמעות למעשה היא שכיום מתאפשר לכם לשייך כל דומיין בכל סיומת לאיזור ישראל. בענין הזכירות של סיומת דומיין ישראלי, כפי שהזכרנו קודם, ישנו יתרון לדומיין בינלאומי (נוסח .com) בכך שניתן לקנות שם דומיין בעברית או בכל שפה ולאו דווקא באנגלית.

אחד הדברים המעניינים ביותר הוא נושא הקנייה של דומיין ישראלי בהיבט הכספי.

דומיין ישראלי יעלה לכם בסביבות ה-80 שקלים לשנה. במקרה הטוב. לא מעט אך גם לא הרבה. לעומתו דומיין בינלאומי (גם בעברית) יעלה מעט יותר. זאת כאמור, בארץ. בחו"ל ישנו הפרש כספי משמעותי כך שאם החלטתם על קניית דומיין בינלאומי בחו"ל תוכלו למצוא כזה במחיר סימלי של 10$ לכל היותר.

ישנם חברות רבות לרכישת דומיין בינלאומי בחו"ל. חלקם מאפשרות גם רכישת דומיין בינלאומי בעברית ובאותו מחיר. במידה והחלטתם שלא לרכוש דומיין ישראלי משיקולים שונים (יתרונות מול חסרונות, שיקולים כספיים או סיבה אחרת עליה קראתם כאן באתר) תוכלו, כמובן, לרכוש דומיין בינלאומי באמצעות ההמלצות המופיעות באתר.