קניית דומיין בעברית

קניית דומיין בעברית קיימת ברחבי העולם משנת 2007.
למרות התייחסותם של מספר חברות בארץ לנושא הכתובות בעברית ולקיחת הקרדיט על יישומן בפועל, כתובת דומיין בעברית אופשרה לנו כאשר איגוד חלוקת הכתובות והמספרים בעולם הידוע בשמו המקוצר כ - ICANN החליט לאמץ את הסטנדרט העולמי לשימוש בתווים שאינם תווי ASCII רגילים - ובעצם אפשר כתיבת דומיינים בשפות שונות. דומיין זה נודע בשמו - ה IDN או Internationalized Domain Name.

קניית דומיין בעברית מתאפשרת דרך מגוון חברות בארץ ובחו"ל אשר קיבלו אישור לסחור בדומיינים בשפות שונות. חברות בחו"ל בדר"כ מאפשרות קניית דומיין בעברית תחת שירות המאפשר חיפוש דומיין בכל שפה כמעט. בארץ לקחו מספר חברות את "חסותם" לנושא העברית ומציעות דומיינים בעברית בנוסף לדומיין הבינלאומי ודומיין ישראלי רגיל (co.il)

שם דומיין בעברית וסיומות דומיין

למרות שדומייו מסוג IDN הוא דומיין בינלאומי, לא ניתן לרכוש כזה בכל סיומת אלה רק בסיומות COM,NET וכן ORG שהם מראשוני הסיומות באינטרנט. בשפות אחרות ניתן לרכוש לעיתים גם דומיינים אחרים כגון BIZ, TV, INFO ועוד.

לא מומלץ לבחון את נושא קניית דומיין בעברית בארץ. החברות בארץ מעמיסות על מחיר דומיין בעברית עלויות ללא סיבה נראית לעין. המחיר בחו"ל תחרותי ושווה לכל.

במידה וברצונכם לרכוש דומיין בעברית או בשפה אחרת מאנגלית במחיר תחרותי (כ-10$) תוכלו לרכוש בחו"ל בכתובת הבאה:

Internationalized Domain Name

ניתן לחפש גם אחרים באינטרנט. נסו לחפש "IDN REGISTRAR" בגוגל. אנחנו קיבלנו את אותם מחירים פחות או יותר, ללא פערים משמעותיים.