דומיין חינם

דומיין חינם. כן יש דבר כזה אבל קודם, אני מציע שתשאלו את עצמכם את כדאי לכם דומיין חינם או דומיין בתשלום. האם אתם מכירים את כל העובדות? כל רמות המחירים??

אנו מורגלים בכך שדומיין בארץ עולה לא מעט כסף - לעסק פרטי קטן המתחיל את דרכו ומנסה לחסוך בעלויות גם תשלום של 120 ש"ח בשנה עבור דומיין co.il נחשב לתשלום גבוה. מה לגבי אתרים פרטיים אשר אינם מייצגים עסקים? האם גם כאן נכון להוציא מכיסכם הוצאה שכזאת?

ישנם מספר פתרונות לנושא והראשון, כפי שהבטחנו, הוא נושא הדומיין חינם.
במידה ואתם מעוניינים בשם באנגלית לדומיין שלכם עם סיומת אמיתית תוכלו למצוא באתר
http://www.freedomain.co.nr
הנותן לכם כתובת, חינם לגמרי עם סיומת co.nr.

דומיין חינם או דומיין בתשלום?

במידה ועדיין תהיו מעוניינים להוציא קצת כסף רק בשביל לקבל שם דומיין פשוט וקליט יותר תוכלו במחיר נמוך של 10$ בלבד (בארץ זה עולה מעל 100 שקלים) לרכוש שם דומיין בינלאומי בסיומת המוכרת .com

לזמן מוגבל, היות ומחיר הדומיינים צפוי לעלות, בזמן כתיבת שורות אלו, תוכלו אולי להרשם דרך אתר גו-דדי- בין האתרים הגדולים בעולם לממכר דומיינים, ולהנות ממחיר הכרות:
דומיין .COM בפחות מ-7$

יתרון מעניין שיש לשמות הדומיינים בעברית הוא באפשרות חדשה יחסית, באותה העלות, לרכוש את שם הדומיין בשפה שלנו - עברית. בארץ, מסיבות לא ברורות, גובים על השירות הזה ברוב המקרים גם מעל ל100 שקלים. אולם בחו"ל המחירים תחרותיים והמחיר הוא (לרוב) סדר גודל של 10$. גם לאתר בעברית.

השימוש בשם דומיין בעברית מאפשר לכם להבליט את המוצר או השירות אותו אתם מוכרים בשם הדומיין עצמו (לדוגמא התקנתדודישמש.com).

גוגל ומנועי חיפוש אחרים יתנו משקל רב לשם הדומיין שלכם בחיפוש אחר הביטוי או השירות התחרותי ובמקרים רבים (עם קצת השקעה בתוכן האתר כמובן) תוכלו למצוא את עצמכם בדף הראשון עבור הביטוי הספציפי.

במידה ואתם מעדיפים את האופציה של רישום דומיין בינלאומי בעברית או באנגלית תוכלו לעשות זאת במחיר משתלם באתר מאובטח המורשה לעסקאות דומיינים בשפות שונות.

מה לגבי דומיין חינם? לפעמים כדאי ולפעמים לאור היתרונות כדאי לנצל את יתרונות המחיר והשפה של דומיין בינלאומי.

במידה ותעדיפו דומיין חינם תוכלו תמיד להרשם באתר מעל ולחפש שם דומיין משלכם בסיומת co.nr. במידה ותבקשו דומיין באנגלית או עברית במחיר משתלם, תוכלו לעשות זאת גם בקישור להלן -
Internationalized Domain Name

ואם בכל זאת, אתם מתעקשים לצאת בזול ולוותר על מראה רציני:
ישנם לא מעט שירותים באינטרנט המציעים דומיין בחינם... למעשה יותר מאחד.

בינהם תמצאו, כאמור, את אתר
http://www.freedomain.co.il
המאפשר חיפוש ורישום לדומיין בסיומת co.nr - בשם דומיין באנגלית.

אך בנוסף תמיד אפשר לחפש אלטרנטיבות נוספות אשר אולי לא עודכנו בזמן כתיבת המאמר לפניכם.

אתר נוסף המספק לכם דומיינים בחינם הוא אתר free-name.org.
האתר מאפשר מזה זמן רב לקבל דומיין בינלאומי TLD מסוג com, net או אחר עם רישום פשוט והשלמת רכישת שירותי Trial (אשר אינם עולים כסף לרוב). זאת נכון לזמן כתיבת שורות אלו. איננו יודעים אם שירות זה או אחר יפעל בעתיד. על כן מומלץ לנסות בהקדם.

ואם זה לא מספיק...

גם דומיין חינם וגם אחסון אתרים חינם? היתכן?

לפניכם דוגמא חיה לכך שגם דומיין וגם אכסון יכולים לעלות לכם רק 0 שקלים לשנה. הבנתם נכון - דומיין ואחסון חינם! אתן לילד את זכות הדיבור :-)