דומיין בעברית

דומיין בעברית? כן יש חיה כזאת. למרות הפרסומים האחרונים של חברות אינטרנט בארץ על מכירת דומיינים.קום אנו לא מדברים על האופציה הזאת. יותר מכן, צריך לבדוק בציציות של החברה, לוודא שלא מדובר בטריק על גבול ההונאה.

הבסיס - מה זה שם דומיין בעברית?

שם דומיין בעברית או בעברית צחה "שם מתחם" הוא כינוי לדומיין בינלאומי בעל סיומת .COM או .NET אשר שמו מורכב מ-22 אותיות השפה העברית ועוד 5 אותיות סופיות (ן,ך,ף,ץ,ם)

שם דומיין בעברית מוצע לציבור הרחב בארץ ובחו"ל מאז שנת 2001. אז, דפדנים לא ידעו לתמוך בשפה אחרת בשם הדומיין מאשר השפה האנגלית והשימוש בשם דומיין בעברית השייך לקטגוריות שמות דומיין מסוג IDN - Internationalized Domain Name היה לא מעשי.

עם הוצאת הדפדפן IE7 ובהמשך IE8 והדפדפנים החדשים של מתחרים - FIREFOX, OPERA ו CHROME (של גוגל) אפשרו לראשונה לגולשים להשתמש בהקלדת שם דומיין בשפה זרה ואף להציג אותו בתוצאות חיפוש בצורה מודגשת במידה וזה הביטוי המחופש.

המודעות אל שם דומיין בעברית מחלחלת בהדרגה בתודעת הצרכן ובעל העסק הישראלי. שם דומיין ישראלי זול יותר (בקנייה בחו"ל), קליט יותר ונכון יותר לחברה משווקת מוצר מרכזי אותו היא מבקשת לקדם במנועי החיפוש.

חברות רבות, עסקים פרטיים ויחידים בארץ שמעו על דומיינים בעברית. הדבר מצא חן בעינהם - דומיין בו יופיע שם העסק שלך בצורה בולטת או המוצר \ השרות אותו אתם נותנים.

לא זאת בלבד שהשם בולט וקל לזכירה אלה גם מנועי החיפוש נותנים יתרונות לשם דומיין המורכב ממילת חיפוש פופולרית יהיה זה שם העסק שלך או השרות כאמור. מנועי חיפוש רבים ובראשם גוגל הידוע לא זאת בלבד שידגישו את הביטוי בחיפוש אלה גם שיתנו לדומיין שלכם העדפה בכל הקשור לשאילתת החיפוש כאשר בחרתם בשם דומיין הזהה לה.

כמובן שאין תחליף לקידום מקצועי ולתוכן ראוי, ברור ומפורט באתר אולם ענייו זה לבדו עשוי לתרום רבות לקידומכם בביטוי הספציפי שבחרתם במסגרת השם.

קידום אמרנו?

שימו לב שםדומיין.קום אינו שם דומיין אמיתי ולמרות שמדובר בגימיק אינטרנטי שעובד למחצה (אם תקישו אותו ישירות בשורת הכתובת - תגיעו לאתר) מנועי החיפוש לא יראו אותו והרי מה שחשוב לנו כאן זו התנועה לאתר.

דומיין בעברית אמיתי מגיע בסיומות .com ו .net בלבד (לפחות כיום)

לצערנו, חברות בארץ מנצלות את הנהירה לרכישת דומיינים אמיתיים בעברית בסיומת .com וכן .net , בעוד שבחו"ל ניתן למצוא את הדומיינים האלו (כן, גם בעברית!) במחיר של 10 דולר לשנה בארץ גובים מחיר מופקע של 140 שקלים ומעלה!

ההמלצה שלנו לדומיין .COM -
דומיין .COM בפחות מ-7$

במידה והחלטתם לרכוש דומיין בעברית אולם אינכם מעוניינים לשלם את המחיר המופקע אנו ממליצים על רשם דומיינים בחו"ל המספק את השרות.

דוגמא לרשם דומיינים המציע דומיין בעברית במחירים השווים לכל נפש תוכלו למצוא גם כאן -